Prstenovke darivale majke i trudnice u Udruzi Betlehem

Došle smo s darovima, a bile darovane milošću i molitvom, zaključile su prstenovke na odlasku, pune dojmova i zahvalnosti, do nekog novog susreta…


Klub žena Udruge Prsten proveo je još jednu uspješnu humanitarnu akciju za Udrugu Betlehem, koja brine o majkama s djecom i trudnicama. Tijekom prosinca i siječnja prikupile su sredstva i različite potrepštine te su ih posjetile u Udruzi, koja im je trenutačno utočište i gdje im njezine djelatnice nastoje pružiti osjećaj doma i obitelji.  

Druženje s majkama u Udruzi Betlehem uvijek ostavi poseban i dojmljiv trag na naše članice, a svaki posjet završi sa željom da se ponovno vidimo i nastavimo pomagati. 

Zahvalnica Udruge Betlehem Klubu žena i Prstenu

“Svako doba ima svojeg junaka, pisao je o tome i Ljermontov, ali u očima nas članica Prstena, drage majke, vi ste junakinje našeg doba. Jer biti hrabra i odvažna u današnje nesigurno vrijeme, kad se vrijednosti na različite načine iskrivljuju i odlučiti se na borbu i žrtvu u ranoj mladosti, vrlo je  izazovno i sigurno preteško. Ali bez obzira na to što vam se sada čini da nema izlaza i što biste voljele da su stvari drugačije, imajte na umu da ćete jednog dana u očima svojeg djeteta vi sigurno biti heroine. Neka vas ta misao bodri svaki dan“, poručila im je Ivana Milas, predsjednica Kluba žena s kojom su bile i članice Kluba.

Anđa Čujić, voditeljica donacijskog tima Udruge Betlehem uručila je zahvalnicu Udruzi Prsten i Klubu žena te poželjela uspjeh i blagoslov u radu. Posebno je zahvalila na otvorenosti srca, toplini riječi i darovima kojima smo majke jako razveselile, zaključivši: “Dok god ima ljudi koji ovako razmišljaju i nesebično pomažu, sve ima smisla.“

Prstenovke su imale posebnu priliku zajedno moliti ispod pravog plašta Gospe od Guadalupe, koji je nedavno stigao u Hrvatsku i čija se pobožnost održava svake prve subote u mjesecu u kapeli u Udruzi. Polaže se plašt, moli krunica i slavi Gospodina. Plašt je blagoslovina velika dva metra, dodirnuta originalnom slikom Gospe Guadalupske. Napravljen je prema Gospinoj slici i sadrži iste boje, izvezene zvijezde, Betlehem i Vatikan te Hrvatsku, s jednom kratkom molitvom. Pod plaštem vjernici najčešće mole krunicu, a velike milosti zadobivaju djeca, bolesni i trudnice. Došle smo s darovima, a bile darovane milošću i molitvom, zaključile su prstenovke na odlasku, pune dojmova i zahvalnosti, do nekog novog susreta…