Što je Zaklada Prsten?

Zaklada Udruge Hrvata BiH Prsten utemeljena je 16. travnja 2007.

Zaklada stipendira od druge godine fakulteta studente Hrvate u Bosni i Hercegovini te Hrvate iz Bosne i Hercegovine koji žive u Republici Hrvatskoj. Cilj je Zaklade pomoći i potaknuti obrazovanje, a time dugoročno i zapošljavanje studenata koji će stečena znanja upotrijebiti za daljnji razvoj prostora na kojem žive – Hrvatske i BiH.

Zaklada prije svega stipendira studente kojima je potrebna financijska pomoć.

Djelatnosti Zaklade: financijska pomoć (stipendija) za potrebe obrazovanja studenata, organizacija humanitarnih akcija, koncerata te dobrotvornih priredbi.

Tijekom 15 godina djelovanja Zaklada je podijelila oko 400 stipendija za što je utrošeno oko 3,5 milijuna kuna.

Donatori Zaklade su pravne i fizičke osobe, članice Udruge, ali i partneri i prijatelji Udruge s izravnim donacijama. Značajan dio sredstava osigura se i putem drugih aktivnosti kao što su humanitarna događanja, prigodne prodaje i sl.

U dosadašnjem radu broj prijavljenih studenata na natječaj znatno je iznad broja raspoloživih stipendija. Značajan iskorak u radu Zaklade jest i osnivanje Kluba stipendista Prstena koji će u velikoj mjeri pomoći u radu i opstojnosti same Zaklade.

Bivši stipendisti Zaklade Prsten danas su uspješni stručnjaci u svojim područjima, a neki od njih  vrlo su aktivni u radu Udruge Prsten.
Zakladu vodi Upravni odbor te upravitelj Zaklade.

Donacije koje će pomoći radu naše ZAKLADE
možete uplatiti na:

Zaklada Prsten Račun broj: IBAN: HR73 2390 0011 1003 4900 0

Od srca vam zahvaljujemo!

Vodstvo Zaklade Prsten:

Marko Pipunićpredsjednik Upravnog odbora Zaklade Prsten
Stipo Matićčlan Upravnog odbora Zaklade Prsten
Ante Mandićčlan Upravnog odbora Zaklade Prsten
Vjekoslav Bratićčlan Upravnog odbora Zaklade Prsten
Pavo Barišićčlan Upravnog odbora Zaklade Prsten
Vjekoslav Jeleččlan Upravnog odbora Zaklade Prsten
Vlado Guberacčlan Upravnog odbora Zaklade Prsten
Ivo Grgić, prof.dr.sc.upravitelj Zaklade Prsten

e-mail:[email protected]

Aktivnosti Zaklade Prsten

Dvije su aktivnosti tijekom godine koje plijene pozornost, svaka na svoj način.

1. Najsvečaniji čin je dodjela ugovora o stipendiranju
  2. Tradicionalni humanitarni koncerti u organizaciji Udruge Prsten

Na dosadašnjim koncertima u Zagrebu te po jednom u Slavonskom Brodu, Osijeku i Rijeci, rado su sudjelovala poznata imena hrvatske glazbe: Sandra Bagarić i Darko Domitrović, Martina Tomčić, Ana Rucner, Lana Jurčević, Luka Nižetić, Goran Karan, Miroslav Škoro, Danijela Pintarić, Ivan Jelić, Mia Dimšić, Pero Galić, Colonia, Sinovi ravnice, Željko Bebek, Neno Belan&Fumensi, Marko Tolja, Dražen Žerić Žera, Mario Lipovšak Battifiaca i drugi.

Humanitarni koncerti prigoda su da osobe iz javnog i političkog života Republike Hrvatske te Bosne i Hercegovine svojom nazočnošću podrže rad Udruge, a samim tim i rad Zaklade Prsten.