Prstenovke na radionici izrade sapuna i mirisnih soli

Članice Kluba žena Prstenove Podružnice Osječko-baranjske županije aktivno su započele 2024. godinu.


Na poziv pročelnice Odjela za kemiju izv. prof. dr. sc. Elvire Kovač Andrić, prstenovke iz Osijeka rado su se 6. veljače odazvale na radionicu izrade sapuna i mirisnih soli.

Nakon teorijskog uvoda o povijesti izrade sapuna, o čemu je govorila asistentica Andrea Dandić, sudionice radionice prešle su na praktičan dio, odnosno izradu sapuna i mirisnih soli.

Naše su bake nekad izrađivale sapun na starinski način od masti i pepela, a danas je izrada prirodnih sapuna namijenjena i djeci i odraslima uz velik izbor sirovina, boja, mirisa i kalupa. Uz veselje, miris, svježinu i šarenilo boja dale smo mašti na volju i uživale. Bilo je to još jedno prekrasno iskustvo, zahvaljujemo našoj Elviri na pozivu, poručile su prstenovke iz Osijeka.