Prstenovke iz Osijeka radno dočekale kraj godine

Članice Kluba žena osječke podružnice Prstena organizirale su i provele više aktivnosti tijekom zadnjeg tromjesečja 2023. godine, a sudjelovale su i na različitim događanjima poput kulturne manifestacije 60. Šimićevi susreti na Filozofskom fakultetu u Osijeku.


Članice Kluba žena osječke podružnice Prstena organizirale su i provele više aktivnosti tijekom zadnjeg tromjesečja 2023. godine, a sudjelovale su i na različitim događanjima poput kulturne manifestacije 60. Šimićevi susreti na Filozofskom fakultetu u Osijeku.

Povodom božićnih blagdana osječke prstenovke organizirale su  tijekom prosinca humanitarnu akciju s ciljem pomoći i potpore ženama i djeci u Skloništu za žrtve obiteljskog nasilja u Osijeku. Za najmlađe su pripremile poklon pakete s društvenim igrama, didaktičkim i drugim igračkama te slatkišima, a prigodnim darovima razveselili su i majke.

S ciljem očuvanja i njegovanja tradicijskih običaja Hrvata u BiH, 9. prosinca 2023. u prostorijama Agrobiotehničkog fakulteta u Osijeku organizirale su susret na temu Badnjak na kuću, Isus u kuću.

Želja im je bila pokazati mladim naraštajima što su blagovali naši preci u vrijeme božićnih blagdana te su vrijedne članice Kluba žena pripremile bogatu trpezu tradicionalnih jela, a najmlađim članovima pokazale su kako su djeca nekad kitila jelku svilenim bombonima te ih razveselile podjelom prigodnih paketića.