Lipanjsko druženje prstenovki

Nakon radnog sastanka Kluba žena održanog 15. lipnja 2022., prstenovke su 18. lipnja posjetile izložbu slika Vlaha Bukovca u Klovićevim dvorima u Zagrebu.

Izložba pod nazivom Korijeni i krila – Vlaho Bukovac u Zagrebu, Cavtatu i Beču 1893. – 1903. organizirana je u godini obilježavanja stote obljetnice Bukovčeve smrti, a u njegovim se djelima može prepoznati kako je stvaralački vrhunac doživio u rodnom gradu, kad se vratio svojim korijenima.

Upravo je povratak korijenima ono što posebno njeguju i ističu u Prstenu, ljubav prema rodnoj grudi koja nas povezuje i obvezuje, da ne zaboravimo naše podrijetlo, zbog naših predaka i naših potomaka, ali i nas samih.

Nakon obilaska izložbe prstenovke su otišle i na Kamenita vrata, a tijekom ugodnog poslijepodnevnog druženja u središtu Zagreba našlo se vremena i za čuvene zagrebačke poslastice.